• info@novincert.ir

  • :به دلیل قطعی برق با شماره همراه مرکز تماس حاصل فرمایید.

  • :۰۹۱۹۷۸۰۹۵۹۳

اخذ گواهینامه CE

اخذ گواهینامه CE

گواهینامه CE در واقع یک استاندارد اصلی و مهم در اتحادیه اروپا می باشد و تمامی کشور ها و شرکتهایی که خواهان صادرات محصولات خود به اتحادیه اروپا هستند بایستی محصولشان با استاندارد CE  مطابقت داشته باشد ، پس از ممیزی های لازم از محصول و خط تولید محصول ، ممکن است محصول شما ، مورد تایید نهاد مفیدی یا همان NB ، قرار گیرد و ممکن است رد شود و تایید نگردد .در صورت تایید محصول شما توسط Notify Body ، شما موفق به اخذ نشان CE  می شوید و میتوانید روی محصولاتتان و روی جعبه های آن ،لوگو و علامت CE  را درج نمایید (لازم بذکر است درج علامت اختصاری CE  بر روی محصول تایید شده الزامی میباشد )ودرصورت عدم تایید محصول و یا خط تولیید شرکت توسط نوتیفای بادی ، باید مراحل و ایرادات را برطرف نموده تا بتوانید مجددا درخواست ممیزی داشته باشید و سری بعد موفق به اخذ نشان CE  شوید.

گواهینامه صادرات محصول ،همین گواهی نامه CE  میباشد ، و بغیر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، درحال حاضر ممکن هست سایر کشور ها نیز داشتن گواهینامه CE  را الزامی کنند و برای صادرات محصول خود ، حتی به کشور های غیر از اتحادیه اروپا نیز به مدرک CE  نیاز خواهید داشت. به هر حال استاندارد اروپایی CE  ،برای محصول شما بسیار استاندارد بالا و مهمی می باشد و اگر شما موفق به اخذ این نشان شوید از بسیاری از رقبای خود پیشی خواهید گرفت و اعتبار بالاتری نزد خریدار خود خواهید داشت و بسیار بسیار می توانید مانور مارکتینگی و تبلیغاتی در راستای فروش محصولات با کیفیت خود داشته باشید .بنابراین گرفتن مدرک CE  ، آیتم بسیار مهمی برای شرکتهای تولیدی میباشد.

اخذ نشان CE  ،البته توجه داشته باشید به برخی از محصولات، نشان CE  تعلق نمی گیرد و نیازی به داشتن گواهی نامه CE  ندارید و در صورت اخذ CE  از مراجع غیر معتبر و موسسات نامعتبر ، این مرتبه ضد تبلیغ برای شما خواهد شد و چون CE  به محصول شما اصلا تعلق نمی گیرد ، در واقع خریداران شما به گواهینامه CE  و مدرک CE  شما ، شک می کنند و ممکن است کل روند حتی تولید شما هم زیر سوال برود.

چرا باید CE  بگیریم ؟ به هرحال هر شرکتی ایجاد می شود باری کسب منفعت مالی و ایجاد درآمد است و در این حین بسیاری شرکتها ایجاد شده اند در زمینه تولید محصول یا محصولات ، خب طبعا هر محصولی که تولید می شود و یا حتی هر خدمتی که توسط شرکتی ارائه می گردد ، تازمانیکه تقاضا نباشد و متقاضی دریافت خدمات  و یا متقاضی خرید محصول نداشته باشد ،هیچ منفعت و عایدی نخواهد داشت ،بنابراین مشتری و بحث فروش کالا یا فروش خدمات ، موضوع مهم و اساسی هر شرکتی می باشد .

در زمینه فروش کالا و محصول تولیدی ، بازار هدف بسیار مهم است و اینکه چه افرادی متقاضی دریافت کالا یا خدمات تولیدی شرکت ما هستند.وحالا ممکن است در این بین ، مشتریان و متقاضیان خرید کالای ما ، شرایط و الزامات خاصی را داشته باشند یا خواهان این باشند که محصول تولید شده توسط کارخانه ها ، دارای استاندارد ها و الزامات خاصی باشند واز الزامات و استاندارد مخصوصی پیروی کند. حال ممکن است این استاندارد و الزام مورد تقاضا و نیاز مشتری ، یک استاندارد مهم و بین المللی باشد ، یا الزام و استاندارد خاصی که  می تواند هر مشتری ایجاد نماید و درخواست داشته باشد.

اگر استاندارد درخواستی مشتری جزو استاندارد های بین المللی مثل رعایت استاندارد های بین المللی ایزو ISO  باشد ، یا همچنین رعایت استاندارد CE  مربوط به محصول تولیدی ، واحد تولید کننده موظف است و باید استاندارد درخواستی مشتری خود را رعایت نماید ، زیرا در صورت عدم رعایت استاندارد اعلامی مشتری ، طبعا مشتری خود را از دست خواد داد و فروشی به آن مشتری نخواهد داشت.

در خصوص استاندارد CE  درخواستی مشتری به دلیل اینکه یک استاندارد الزامی و عمومی در سطح اروپاست ، داشتن گواهینامه CE  یک آیتم و گواهینامه و مدرک بسیار معتبری است که در صورت اخذ مدرک CE  توسط هر شرکتی ،اعتبار بالایی برای آن شرکت ایجاد می شود و تولید کننده می تواند مانور بسیار عالی و خوبی در حوزه فروش محصول خود داشته باشد .

حالا باید بدانیم که برای صادرات محصولات از هر کجای دنیا به کشورهای عضو اتحادیه اروپا ،داشتن گواهینامه CE  از الزامات است ، یعنی جدای از بحث برند سازی و فروش و مارکتینگ ، ورود محصول به اروپا ، منوط به داشتن مدرک CE  می باشد .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

منو

از نوین سرت در گوگل حمایت کنیم.

مورد تایید وزارت صنعت معدن تجارت