• info@novincert.ir

  • :به دلیل قطعی برق با شماره همراه مرکز تماس حاصل فرمایید.

  • :۰۹۱۹۷۸۰۹۵۹۳

گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت در صنعت نفت ، گازوپتروشیمی ISO 29001

استاندارد مربوط به شرکتهای نفتی و شرکتهایی که با وزارت نفت ،حوزه نفت و گاز سرو کار دارند .فرقی هم بابت ایرانی یا خارجی بودن شرکتهای پیمانکاری نیست ،زیرا استاندارد ایزو 29001 ، یک استاندارد جهانی میباشد و معطوف به یک کشور خاص نیست.در واقع تمامی سازمانها و شرکتهایی که در حوزه نفت ،گاز وپتروشیمی و صنایع وابسته فعالیت دارند بهتر است و توصیه می گردد از این استاندارد ایزو در سازمان و شرکت خود استفاده نمایند و یا بعبارت دیگر استاندارد 29001 را پیاده سازی نمایند .

گرفتن گواهینامه ایزو 29001 ، الزام قانونی ،دولتی و جهانی ندارد ، بدین منظور که اگر شرکتی در حوزه پیمانکاری صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی و صنایع وابسته در حال فعالیت است ، الزامی به اخذ مدرک ایزو 29001 ندارد و میتواند فقط ایزو 9001 را اخذ نماید یا میتواند استاندارد های مرتبط دیگری مانند اخذ ایزو 14001 و اخذ ایزو 45001 اقدام نمایند . ولی اگر بخواهید استاندارد مرتبط با نفت و گاز و پتروشیمی و ایمنی در صنایع وابسته ، خاص زمینه فعالیت خودتان داشته باشید ، مسلما بهترین گزینه دریافت گواهینامه ایزو 29001 میباشد .

 

29001

ایزو 29001 در خصوص ایمنی مربوط به حوزه های نفتی و گازی و پتروشیمی میباشد و بیشتر به فرآیندهای خاص زمینه تولیدی ، اجرایی ، خدماتی حوزه های نفت میپردازد

 

اخذ مدرک ISO ،برای شرکتها بیشتر حالت تبلیغات دارد ، زیرا خود گواهینامه ایزو ،بخودی خود ، راهی از پیش نمی برد و بدرد شرکت نمی خورد (البته در مناقصات بین شرکتهای مختلف ، حتی در مناقصات بین المللی ،داشتن گواهینامه ISO ،شرکت شمارا دارای اعتبار بالایی معرفی خواهد نمود و امتیاز بالایی نسبت به سایر رقبای خود که گواهی ISO ندارند، کسب خواهید نمود .)اما درخصوص پیاده سازی ایزو ،کمک شایان وبهبود بالایی برای شرکت شما به ارمغان می آورد .

ایزو 29001 در خصوص ایمنی مربوط به حوزه های نفتی و گازی و پتروشیمی میباشد و بیشتر به فرآیندهای خاص زمینه تولیدی ، اجرایی ، خدماتی حوزه های نفت میپردازد بصورتیکه ورودی ها و پردازش ها ، کنترل شده وارد چرخه کاری خواهند شد و تا زمانیکه از لحاظ ایمنی به قطعیت نرسیده ایم ،ماده اولیه ، فرایند تولید ، فرایند اجرای خدمات شروع به کار نخواهد کرد و به چرخه بعدی راه نخواهد یافت .

دریافت گواهینامه ایزو برای شرکتهای نفتی ، همانطور که پیشتر توضیح داده شد، فقط و منحصرا استاندارد 29001 نمی باشد ،شما می توانید با دریافت استاندارد های که بیشتر جنبه عمومی و همگانی دارند ، یعنی تمامی حوزه ها و زمینه فعالیت ها را پوشش می دهند ،نیز امتیازات مناقصات داخلی و بین المللی خود را کسب نمایید .برای مطالعه در خصوص استاندارد های ایزو اعلام شده ، لطفا روی جملات پایین کلیک نمایید تا مستقیما به صفحه ی استاندارد مورد نظر هدایت شوید .

ایزو 9001 سیستم مدیریت کیفیت ( مرتبط با تمامی زمینه فعالیتها )

ایزو 14001 سیستم مدیریت زیست محیطی ( مرتبط به تمامی زمینه فعالیتها )

ایزو 45001 سیستم مدیریت بهداشت حرفه ای ( مرتبط به تمامی زمینه فعالیتها )

لازم به توضیح است ،نام استاندارد ها همیشه با عددی ذکر میشود بعنوان مثال : ISO 9001 :2015 ، این عدد 2015 نشان دهنده سال ویرایش و بازبینی و انتشار مجدد این استاندارد میباشد ،بنابراین همیشه برای اطلاع از آخرین ویرایش هر استاندارد میتوانید به آدرس www.iso.org سازمان استاندارد جهانی ایزو ، مراجعه نمایید و از آخرین وضعیت ویرایش استاندارد مد نظر مطلع شوید .

ویرایش جدید استاندارد 29001 : البته که خود را زیاد درگیر این ویرایش نفرمایید و زمان باارزش خود را برای مطلع شدن از ویرایش استاندارد ها نگذارید ،زیرا کارشناسان خبره نوین سرت همواره از آخرین ویرایش استاندارد مورد نظر شما مطلع هستند و براحتی برای شما توضیحات کاملی ارائه خواهند داد.

اخذ گواهینامه ایزو ،برای شرکت شما اعتبار و ارزش بالایی بهمراه خواهد داشت و شما میتوانید از رقبای خود پیشی بگیرید ، در واقع گرفتن گواهینامه ایزو ، نشان دهنده پیاده سازی ایزو ، در سازمان شماست که منجر به دریافت گواهی ISO شده است و اعتبار بالایی برای شما به ارمغان خواهد آورد .

در دنیای امروزه که تبلیغات و نشان دادن توانایی شرکت در حوزه فعالیت خود که میتواند تولیدی ،خدماتی یا بازرگانی باشد ، حرف اول را میزند ، وحالا که می توان با تغییرات جزئی در راستای بهبود عملکرد شرکت ، هم فرایندهای سازمان را مهندسی نمود که هم از اتلاف انرژی کارهای چندباره چلوگیری شود و هم عملکرد و راندمان واقعی شرکت بالارود . مهم ترین آن ، دربازه رقابتی موجود، باداشتن گواهی نامه ایزو ، حرفی برای گفتن داشت و اعتبار خود و سازمان خود را بالا برد ، چرا اینکار را انجام ندهیم .

با ما در ارتباط باشید تا بهترین راهکار ، سریعترین زمان اخذ گواهینامه ایزو ، مناسب ترین قیمت ایزو را برای شما به ارمغان بیاوریم .

31 95 82 44 -021                          33 91 82 44 -021

خواندن مقالات زیر به شما پیشنهاد میشود :

ایزو 45005

مراحل دریافت مدرک ایزو

نمایندگی ISO

شرایط گرفتن گواهی نامه ایزو

روش اخذ استاندارد ایزو

کلمات جست و جو شده ی متقاضیان در گوگل : اخذ ایزو ، گواهینامه ایزو ، مدرک ایزو ، گرفتن گواهینامه ایزو ، دریافت گواهینامه ایزو ، ایزو 29001 ، ایزو مناقصات ، مدارک مناقصات ، گواهی امتیاز آور در مناقصات ، مناقصات شرکت نفت ، مناقصه و ....

گواهینامه ایزو 10004 ، سیستم مدیریت سنجش رضایت مشتریان /کارفرمایان

گرفتن گواهینامه ایزو ،درحال حاضر برای بسیاری از شرکتها بصورت الزام و برای بعضی از شرکتها بصورت امتیاز ، محاسبه می گردد.الزام برای اخذ مدرک ایزو بدین معناست :شرکت یا سازمانی برای شرکت در مناقصات یا برای نشان دادن وجه تمایز با سایر رقبای خود و زمینه فعالیت که در آن فعالیت دارند اقدام به دریافت مدرک ایزو مینمایند. حال باید بررسی نمودکه چه استاندارد هایی برای این سازمان وشرکت مناسب است ، پس مشاور ایزو سازمان یا فردی که در سازمان به عنوان نماینده مدیریت در بحث استاندارد سازی شاغل میباشد ، پس از بررسی استاندارد ها و با شناختی که از استاندارد ها دارد ، شرکتهای معتبر صادر کننده ایزو در ایران را شناسایی می نماید و اقدام به دریافت ایزو میکند .

بالاتر اعلام کردیم که برخی از سازمانها نیز برای کسب امتیاز بالاتر ، اقدام به اخذ گواهی ایزو می نمایند. یعنی هیچ الزام قانونی یا درون سازمانی برای اخذ گواهینامه ISO ندارند،اما برای کسب امتیاز بالاتر در مناقصات ،اعلام در سایتهای خود برای تبلیغات و وجه مارکتینگی ،اقدام به گرفتن گواهینامه ایزو مینمایند.

مطالب بالا در خصوص الزام ویا عدم الزام اخذ گواهی ISO  میباشد . حال به توضیح استاندارد سیستم مدیریت سنجش رضایت مشتریان / کارفرمایان در واقع همان بحث CRM وتکریم مشتری میباشد و در ادامه روند ایزو 10002 که استاندارد سیستم رسیدگی به شکایات مشتریان / کارفرمایان میباشد. در واقع این 12 استاندارد باهم در خصوص مشتری مداری و CRM وتکریم مشتری فعالیت دارند . یکسری روش ها ، راهبردها ، دستوالعمل ها ، البته نه به صورت واضح ،بصورت متن و الگو ، داخل استاندارد اعلام شده است که مشاور ایزو ، با استفاده از آن راهنما می تواند روش های اجرایی ، دستوالعمل ها و فرم ها را طراحی نماید و در جهت اجرا و پیاده سازی در سازمان اقدام نماید . هر سازمانی که بخواهد نحوه مشتری مداری و تکریم ارباب رجوع خود را بهبود ببخشد ، حالا یا برای اخد گواهی ایزو مربوطه ، یا برای داشتن رویه و راهنمای جامع جهت مشتری مداری ، باید استاندارد های ایزو 10002 ، ISO 10002 و ایزو 10004 ، ISO 10004 را اجرایی نماید و بهتر است همزمان باهم انجام پذیرد .

رسیدگی به شکایات مشتریان ، ISO 10002 را میتوانید از اینجا مطالعه نمایید.

و ادامه استاندارد ایزو رسیدگی به شکایات مشتریان می شود : سیستم نظر سنجی از مشتریان ISO 10004  ، درواقع این سیستم برای پس از دریافت شکایات مشتری یا کارفرما میباشد ، سیستم ایزو 10002 ، منتظر دریافت شکایت از مشتری یا کارفرما یا ذی نفع میباشد ،اما در سیستم ایزو 10004 ، یک گام جلوتر رفته و منتظر اعلام شکایت از طرف مشتری نیستیم و مستقیما خود شرکت ورود مینماید و حتی اگر شکایتی نرسیدخ است ، گام فراتر رفته و به سراغ مشتری یا کارفرما میرود ، که اگر شکایتی دارند و اعلام نکرده اند ، (حالا این عدم اعلام مشتری میتواند دلایل مختلفی داشته باشد ) از طریق خود شرکت پیگیری می گردد و حتما از مشتری در خصوص خدمات یا کالای ارائه شده ، نظر سنجی می شود تا ایرادی هم اگر داشته باشد و مشتری بنا به هر دلیلی مثل کمبود وقت ،عدم توجه به مسائل CRM و عدم آگاهی نسبت به اینکه در شرکت یا سازمان ما ، واحد رسیدگی به شکایات وجود دارد و میتواند ایراد به وجود آمده را تا رفع نقض پیگیری نماید ،

شاید از آنجاییکه بحث مشتری مداری در شرکتها در سازمانها و شرکتهای دیگر بطور کامل یا حتی خیلی جزئی رعایت نمی شود ، انگیزه ای برای اعلام شکایت ندارد ، یا حتی فکر میکند ارزش زمانی کار خودش ، در قبال اعلام شکایت و به نتیجه رسیدن شکایت ، بالاتر و بیشتر است ،بنابراین شکایتی اعلام نمی شود ،اما اگر سازمان ما به سراغ مشتری برود و ایرادات احتمالی و مشکلات را جویا شودو اصطلاحا از خدمت ارائه شده یا کالای فروخته شده ، نظر سنجی نماید ، مشتری حتی تبدیل به یک ابزار تبلیغ برای ما خواهد شد ، که در زمان و جامعه و شرایطی که مشتری مداری جایگاه ویژه ای ندارد ، هستند شرکتهایی که حتی در صورت عدم دریافت شکایت ایزو 10002 ، حودشان ه سراغ مشتریان خدمت گیرنده میروند ،  ایزو 10004 ، ISO 10004 ، تا بتوانند خود را بالاتر از سایر رقبا نشان دهند ، زیرا با دریافت نظات مشتریان ، اقدام به بهبود کیفیت و خدمات و محصولات خود مینمایند و در نتیجه مشتریان بیشتری از خدمات ارائه شده مراکز ما رضایت خواهند داشت .

تا به اینجا شرایط و علل دریافت گواهینامه ایزو 10004  و اخذ مدرک ISO 10002 ، اعلام شده است ، مشتریان محترمی که قصد گرفتن گواهینامه ISO دارند ، میتوانند با کارشناسان مرکز نوین سرت ارتباط بگیرند تا بصورت کاملا رایگان به شما مشاوره اخذ استاندارد را دهند و با توجه به زمینه فعالیت شما و نوع استاندارد های مرتبط به حوزه فعالیتتان راهنمایی نمایند.

31 95 82 44 -021                          33 91 82 44 -021

اخذ ایزو ارزان ، دریافت ISO سریع ، کمترین هزینه ایزو ، از خدمات مرمز نوین سرت میباشد.

لطفا با ما همراه باشید

خواندن مقالات زیر به شما توصیه می گردد:

ایزو ارزان

نحوه اخذ ایزو برای شرکتها

شرکتهای صادر کننده ایزو در ایران

ISO 9001

ISO 10002

مشتریان دریافت گواهی ایزو با جست و جوی کلمات زیر در گوگل به سایت ما مراجعه مینمایند :

اخذ گواهینامه ایزو ، دریافت ایزو ، هزینه ایزو ، ایزو ارزان ، ایزو فوری ، قیمت ایزو ، نحوه اخذ ISO ، شراط اخذ ISO ، ایزو چیست ؟ ، شرکتهای معتبر صادرکننده ایزو در ایران ، ایزو سریع ، چگونه ISO بگیریم ؟ ، مشاور ایزو ، پیاده سازی ISO ، مرجع اصلی صدور گواهینامه ایزو ، ISO ، ISO 9001 ، ISO 10002 ، ISO14001 ،IMS  و.....

۰۲۱-۴۴۸۲۹۵۳۱                          ۰۲۱-۴۴۸۲۹۱۳۳

ed

 

صفحه ی رسمی نوین سرت را در اینستاگرام دنبال کنید

  

سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی ایزو 22000

گواهینامه ایزو ، در بسیاری از شرکتها و زمینه فعالیتها ، استاندارد تالیف نموده است ، البته برخی از استاندارد های تالیفی سازمان ایزو ، قابلیت صدور گواهینامه ایزو ندارند و فقط تعدادی قابلیت صدور مدرک ایزو دارند . حال به استاندارد ایزو 22000 میپردازیم که چه کارایی دارد و برای چه منظور شرکت ما باید این استاندارد را اخذ نماید . پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید

استاندارد صنایع غذایی ، در خصوص نحوه مدیریت کلان صنایع غذایی میباشد .بدین صورت همان طور که ایزو 9001 در خصوص مدیریت کیفیت کلیه فرآیندهای سازمان میباشد ،iso 22000  مدیریت ایمنی شرکتهای صنایع غذایی است ، یعنی : ورودی ، پردازش ،(تولید ، ارائه خدمت و ....) رضایت مشتری ، نحوه تولید محصول ، کنترل های حین تولید محصول ، نقاط بحرانی ، همگی بررسی می شود و فرم های کنترلی جهت پایش این فرآیندها ایجاد و باید تکمیل گردد.

تمامی شرکتهای صنایع غذایی ، حتی اگر بدنبال اخذ گواهینامه ایزو 22000 هم نباشند ، بهتر است خود استاندارد 22000 را در مرحله اولیه مطالعه و سپس نسبت به پیاده سازی آن اقدام نمایند.

پس از پیاده سازی استاندارد 22000 ، استاندارد مربوط به صنایع غذایی برخی از شرکتها درخواست گواهینامه ایزو مر بوط به صنایع غذایی را دارند .

 

22000

استاندارد صنایع غذایی ، در خصوص نحوه مدیریت کلان صنایع غذایی میباشد

 

 

برای دریافت گواهینامه ایزو ، دو روش پیش رو داریم ، روش اصلی و صحیح ، اخذ گواهینامه از طریق انجمن اعتبار دهندگان بین المللی IAF میباشد که حتما باید مرجع صدور گواهینامه ، داخل این سایت رهگیری و ردگیری شود ، در غیر اینصورت مورد تایید IAF نمی باشد و از اعتبار اصلی بین المللی واقعی برخوردار نمی باشد

هیچ مرجع و نهادی هم اعتبار IAF نمی باشد

 و تنها مرجع اصلی ثبت و صدور گواهینامه ایزو ، انجمن اعتباردهندگان بین المللی IAF می باشد که در سایت ایزو جهانی معرفی و تایید شده است ،دقت بفرمایید هیچ سایتی با هیچ عنوانی ،مورد تایید سازمان ایزو نمی باشد .

پس یک روش و تنها روش اصلی این شد که از طریق مراجع مورد تایید IAF ، AB های اعتبار دهنده را بشناسیم و سپس از طریق AB های اصلی ، CB های صادر کننده گواهینامه ایزو ، را شناسایی کنیم

روش دوم میتوانید از مراجع مستقل و غیر IAF ای گواهینامه بگیرید ، البته این روش خیلی پیشنهاد نمی شود ، اما در نهایت انتخاب خود مشتریان میباشد .زیرا سازمان استاندارد جهانی ایزو هیچ الزامی برای داشتن ګواهینامه  ایزو ندارد و بیشتر پیاده سازی و انجام ایزو  مهم میباشد ، چون سازمانیست که به تدوین استاندارد ها میپردازد و نحوه اجرا و صحه گذاری استاندارد ها بیشتر برایش مهم میباشد . حال شرکتی می خواهد پس از پیاده سازی و اجرای استاندارد های تدوین شده سازمان استاندارد ، گواهینامه ای مبنی بر اجرا و پیاده سازی ایزو دریافت نماید ، این گواهی می تواند از طریق برندهای اصلی صادر گردد و می تواند از برندهای مستقل و خصوصی صادر شود .

 

ed

صفحه ی رسمی نوین سرت را در اینستاگرام دنبال کنید

سیستم مدیریت رسیدگی به شکایات مشتریان

سیستم مدیریت رسیدگی به نظرات و شکایات مشتریان/کارفرمایان ، ISO10002

سیستم مدیریت رسیدگی به نظرات و شکایات مشتریان/کارفرمایان ، ISO10002 ،همانگونه که ازنامش پیداس یک سیستم مدیریتی می‌باشد. زمانیکه قرار است یک فرآیند رابررسی وبه نحواحسن انجام دهیم وورودی وخروجی فرآیند رابشناسیم وتحلیل وارزیابی انجام دهیم تابرای انجام فرآیند به روش بهتری دست پیدا کنیم درواقع انجام آن فرآیند رامدیریت کرده‌ایم.

حال که بحث سیستم مدیریت پیش می‌آید ناخودآگاه ذهن سمت سیستمهای مدیریتی مطرح شده در سازمان استاندارد جهانی ، ISO ،می‌رود. بله صحیح است. سیستم مدیریت رسیدگی به نظرات و شکایات مشتریان/کارفرمایان ،یک استاندارد ایزو ،می‌باشد ودر سازمان استاندارد جهانی ، ISO استاندارد تدوین شده‌ای به نام ISO10002 ،دارد. البته باید بدانیم ISO10002 ،خود زیرشاخهای ازیک استاندارد ،اصلی ISO9001 ، سیستم مدیریت کیفیت ،می‌باشد. زیرا ISO10002 ،پس از دریافت شکایات و نظرات مشتریان ،مستقیما کیفیت را هدف می‌گیرد و درجهت رفع آن شکایت تلاش می‌کند به دلیل اینکه غالبا شکایت‌های رسیده و نظرات مشتریان درراستای کیفیت محصول/خدمت ارائه شده می‌باشد. براین اساس ایزو 10002 ،یک زیرشاخه از ایزو 9001 ،می‌باشد.

ISO10002 ،به عنوان یک استاندارد، برعکس استاندارد ISO9001 ،بلیت صدور گواهی نامه رسمی ،ندارد و گواهی نامه ایزو 10002 ،به صورت LOCAL یا Non Accredited صادر می‌شود واعتبار قانونی و وجاهت قانونی ایزو 9001 ،در جهت صدور گواهینامه ایزو ندارد. اما حدودا با نصف هزینه صدور گواهی ایزو 9001، گواهینامه ISO10002 ،هم صادر می‌گردد.

بسیاری ازافرادومشاوران از ISO10002 ،در راستای CRM ، فرآیند ارتباط با مشتری استفاده می‌نمایند، زیرا CRM ،به فرآیند ارتباط با مشتریان ،گفته می‌شود و ایزو 10002 ،و ایزو 10004 ،و ایزو10006 ،هم در راستای ارتباط با مشتری ،هستند.

پیاده سازی ایزو 10002 ،برای این موضوع لازم است بدانید اگرمجموعهای ایزو 9001 ،را به صورت کامل پیاده سازی نماید ایزو 10002 ،هم داخل ایزو 9001 ،پیاده سازی نموده است ونیازی به سیستم جداگانه نیست. اما بهرحال مجموعه‌ای که می‌خواهد ایزو 10002 ،را پیاده سازی نماید، طبعا ایزو 9001 ،را در قسمت رسیدگی به شکایت مشتریان/کارفرمایان بیشتروبهتروکاملتر پیاده سازی می‌نماید.

با ما در ارتباط باشید   44829133 44829531

متقاضیان اینگونه در اینترنت جستجو می‌کنند: 

سیستم مدیریت رسیدگی به نظرات و شکایات مشتریان/کارفرمایان ، ISO10002 ، سازمان استاندارد جهانی ، ISO ، ISO9001 ، سیستم مدیریت کیفیت ، ایزو 10002 ، ایزو 9001 ، گواهی نامه ایزو 10002 ، صدور گواهی ایزو 9001 ، گواهینامه ISO10002 ، CRM ، فرآیند ارتباط با مشتری ، ایزو 10004 ، ایزو10006 ، پیاده سازی ایزو 10002 ، اخذ گواهینامه ISO ، ISO10002 چیست؟ چگونه ایزو 10002 را پیاده سازی کنیم؟ 

 

 

منو

از نوین سرت در گوگل حمایت کنیم.

مورد تایید وزارت صنعت معدن تجارت